Positsioneerimise ja kaugjälgimise päevakordsus

Õigeaegse ja täpse info olemasolu on hea juhtimise või protsessijuhtimise möödapääsmatuks vajaduseks. Vana kooli mehed leiavad, et alati võib kellegi või millegi asukoha teadasaamiseks lihtsalt helistada. Absoluutselt õige! Aga kui telefon on kinni või väljalülitatud või leviulatusest väljas või kutsele mingil põhjusel ei vastata või vallandub vastuses nutulaul? Tuttav tunne, kas pole? Mida aeg edasi seda akuutsemaks pidev teabevajadus muutub. Krooniline järelepärimine on ülimalt tüütav kui mitte öelda ahistav tegevus mõlemale poolele. Kasuta parem GPS kaugjälgimist. Lihtne ja mugav, säästab aega ning närve. Masinale paigaldatud GPS seade teab alati masina täpset asukohta, on alati sisselülitatud ja edastab infot perioodiliselt positisoneerimissüsteemi andmebaasi. Sellega on sul alati vajalik teave käepärast just siis, kui sina seda vajad ja sa ei sõltu kunagi kellestki teisest. Täpselt nii nagu finantsjuht saab edasiste majandusotsuste tarbeks lähteinfo firma raamatupidamisest, tarbib logistik või tehnikajuht positsioneerimissüsteemist pidevalt värsket asukohainfot masinate töö koordineerimiseks.

Parem töökorraldus

Ainuüksi teadmine, et „olen kaugelt nähtav“ on distsiplineeriv. See teadmine kujundab suhtumist ajakasutusse tööajal, mis omakorda välistab hilisemaid vaidlusi , vähendab tühisõitude hulka ja muudab kogu tööprotsessi läbinähtavamaks.

Positsioneerimissüsteem pole mõeldud „viilijate“ avastamiseks, vaid eeskätt teadmatusest, vähesest informeeritusest või planeerimisest tehtud vigade avastamiseks.

Kui asukohainfo koos sõiduajalooga on olemas, saab tööd paremini korraldada nii töötaja kui autojuhtide seisukohast lähtuvalt. Sujuv töökorraldus parandab ettevõtte sisekliimat, tõstab töötajate usaldust juhtkonna vastu ning suurendab produktiivsust.

Kaardi peal on kõik näha

Andmeajalugu tõdeb erapooletult, kas näiteks oldi kokkulepitud ajal kokkulepitud kohas või kas mingi sõidu- või paiknemisfakt leidis aset või mitte. Andmeajaloo hilisem läbimängimine võimaldab hinnata sõitmiste optimaalsust ning teha olulisi parendusi tuleviku tarbeks.

Kaugjälgimine aitab töid operatiivselt juhtida ja vajadusel sekkuda. Olgu siis tegemist ekipaaži õigesse sihtkohta juhatamise või ootamatult esile kerkinud lisaülesande lahendamisega. Peaaegu alati on võimalik kaugjälgimise abil hinnata sihtkohta jõudmise aega ning selle järgi planeerida edasisi tegevusi. Kindlasti aitab asukoha teadmine täpsemaid otsuseid teha, mille lõpptulemuseks on säästetud aeg ja raha ning kõrgem turvalisus.

Vaidlused jäävad ära

Kaugjälgimine lõpetab pidevad tülikad järelepärimised autojuhile, kus ta asub. Vähem stressi ja närveerimist ühelt poolt ning pideva sekkumise kadumine teiselt poolt on kasulik kõigile, samal ajal kui töödest on pidevalt ülevaade olemas.

Kuidas positsioneerimise end ära tasub?

Kindlasti peab varasematest kaugjälgimise kasutamise kogemustest paika väide, et ettevõte võidab positsioneerimise kasutamisest vähemalt 10 minutit päevas, mis teeb ligikaudu 100 eurot kuus, kui tunni maksumuseks võtta 25 eurot.

Arvestades, et kõige lihtsam positsioneerimise stardikomplekt maksab 77 eurot ning lisandub kuue-eurone igakuine kasutustasu, teenib positsineerimissüsteem ennast tagasi juba esimese kuuga.

Kui keeruline on positsioneerimise kasutuselevõtmine?

Kuna tegemist on väikeste ja lihtsalt paigaldatavate seadmetega, siis kasutuselevõtmine kulgeb tavaliselt kiiresti ja valutult. Kõige lihtsam positsioneerimisseade on pisut suurem tikutopsist ning paigaldatav vaid mõne minutiga. Igaüks saab sellega hakkama ilma kõrvalise abita.

Olles peale paigaldamist sõlminud positsioneerimisteenuse pakkujaga lepingu, saab süsteemi kasutama hakata kohe.

Kaugjälgimisel on palju lisavõimalusi

Jälgimisseadmest serverisse saabuva info põhjal saab luua mitmeid aruandeid ja statistikaülevaateid. Koordinaatide infost saab arvutada liikumiskiiruste, sõidu- ja seisuaegade aruandeid.

Veel on üheks heaks võimaluseks kaardile maha märkida huvipakkuvad alad ning tellida teated nende alade külastamisest. Seadme saab panna registreerima vastavatest anduritest temperatuure, kütusejääki paagis, mootori pöördeid, luukide avatust, samuti ka tõsteseadme, vintsi või mõne muu olulise lisasüsteemi rakendatust. Koos asukohainfoga edastab seade sel juhul serverisse ka kõigi külge ühendatud andurite näidud.

Täiesti eraldiseisvad teemad on veel masinate broneerimine, juhtide tuvastmine, tööaja arvestus väljaspool kontorit, digitahhograafi failide allalaadimine, kahepoolne side autojuhiga, kaugjälgimissüsteemi poolt kogutud andmete ning nendel põhinevate tuletiste automaatne edastamine kliendi infosüsteemi ja palju muud. Kasu kliendile on tavaliselt seda suurem, mida rohkem kõiki lisavõimalusi ära kasutatakse.